RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łukoil będzie sprzedawać gaz do USA

Publikacja: Czwartek, 17 lutego (08:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Łukoil, wspierany przez swojego zachodniego udziałowca, koncern Conoco Philips, ma zamiar przechytrzyć Gazprom i zacząć sprzedawać skroplony gaz do USA.

Prezes Łukoila Wagit Alepkpierow zapowiedział, że ogromny zakład skraplania gazu powstanie na Półwyspie Jamalskim, a stamtąd gaz będzie transportowany tankowcami do Stanów Zjednoczonych.

Obecnie Łukoil wydobywa gaz z własnych złóż na Jamale, ale nie może go sprzedawać za granicę, gdyż wszystkie rurociągi są w całości kontrolowane przez Gazprom.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: