Ptaki do Afryki powinny odlecieć już za dwa tygodnie. Jednak wiele młodych boćków dopiero uczy się trudnej sztuki latania. Z tego powodu w Polsce zimę może spędzać nawet 6 tysięcy ptaków. O przylatujące do wsi Landzmierz ptaki martwią się mieszkańcy. Posłuchaj relacji reportera RMF:
Szansą na przetrwanie chłodu może być zimowanie w ogrodzie zoologicznym. Bociany przygarnąć obiecało już zoo w Opolu. Jednak nie dla wszystkich boćków znajdzie się tam miejsce.