W lipcu litr benzyny może kosztować nawet 5,4 zł, a w sierpniu nawet do 5,44 zł - ostrzega "Rzeczpospolita". Już w tym miesiącu cena litra benzyny może oscylować wokół 5 zł - wynika z analizy gazety. Przeprowadzono ją m.in. w oparciu o notowania hurtowe paliw.

Także porównanie do ubiegłego roku nie wygląda najlepiej - benzyna 95 jest obecnie o 40 gr. droższa. Pierwszą przyczyną jest rosnący popyt. Drugą - ponowne osłabianie się złotówki do dolara.

Drożał będzie także diesel. Jeśli w pierwszych dniach czerwca średnia cena oleju napędowego wynosiła 4,41 zł za litr, to w końcu miesiąca przyjdzie za niego zapłacić w granicach 4,70 - 4,88 zł, a w lipcu ceny mogą poszybować nawet do 4,95 zł.

Drożejące paliwa oznaczają dla całej gospodarki wzrost kosztów. W szczególnie trudnej sytuacji mogą się znaleźć firmy transportowe.

Ale droższe paliwa, to także większy koszt podróży samolotem, co z kolei może wpłynąć na ceny, tak popularnych w lecie, wakacyjnych podróży.

Już w piątek w RPA ruszają piłkarskie mistrzostwa świata. Wszystkie informacje znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM będziecie mogli słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.