Cezary Stypułkowski decyzją rady nadzorczej został nowym prezesem Banku Pekao. Stanowisko obejmie 5 października - podał bank w komunikacie. Stypułkowski był wcześniej prezesem mBanku.

Z mBanku do Pekao

We wtorek rada nadzorcza Banku Pekao S.A. powołała Cezarego Stypułkowskiego na prezesa zarządu banku oraz włączyła w skład zarządu - poinformowano w komunikacie giełdowym.

Dodano, że Stypułkowski obejmie stanowisko z dniem 5 października br., pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego, a do tego czasu pracami zarządu będzie kierował Robert Sochacki.

Jak zaznaczono w komunikacie, w sytuacji nie uzyskania przez Stypułkowski zgody KNF do 5 października br., zostanie on powołany na wiceprezesa banku i jako wiceprezes przejmie kierowanie pracami zarządu banku do czasu uzyskania zgody komisji. Bank poinformował, że wciąż prowadzi postępowania konkursowe na pozostałe stanowiska.

Stypułkowski wcześniej był prezesem mBanku; 4 lipca br. zrezygnował z tego stanowiska i pełnienia funkcji w zarządzie. Stypułkowski był szefem mBanku od 2010 r. Jak napisano w biografii na stronie Stypułkowskiego, w 2003 r. został on powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy PZU, w latach 2006-2010 pracował w J.P. Morgan w Londynie, a od 2007 r. był dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Investment Bank na Europę Środkową i Wschodnią. Odchodzący prezes mBanku uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Warszawskim oraz jako stypendysta Fullbrighta studiował na Business School uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku.

Nowi wiceprezesi Banku Pekao

Przekazano również, że powołano w skład zarządu i na stanowisko wiceprezesa banku Roberta Sochackiego oraz Dagmarę Wojnar

Sochacki obejmie funkcję 10 lipca br., a Wojnar 18 lipca br. Dodano, że Sochacki złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej banku z dniem 9 lipca 2024 roku w związku z powołaniem w skład zarządu.

Robert Sochacki ukończył wydziału Elektroniki na Politechnice Warszawskiej oraz Canadian Executive MBA. Jest dyplomowanym analitykiem finansowym i ukończył IESE Business School -Advanced Management Program - podało Pekao w biografii Sochacki. Jest związany z rynkiem finansowym od 30 lat. Od 17 kwietnia br. Sochacki był członkiem rady nadzorczej Banku Pekao.

Dagmara Wojnar jest absolwentką bankowości na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studiów Multinational MBA na ESADE w Hiszpanii. Ukończyła też programy rozwojowe m.in. INSEAD i London Business School. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze finansowym, z czego ponad 10 lat w zarządzaniu finansami banku. Pracowała dla największych instytucji bankowych w Polsce, realizując istotne dla sektora transakcje - napisano w biografii Wojnar opublikowanej przez Pekao.