Niedziela ze sporą ilością słońca i umiarkowanym oraz małym zachmurzeniem, a początek przyszłego tygodnia przyniesie ocieplenie. Temperatura w całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Długi czerwcowy weekend upłynie pod znakiem aury kapryśnej i dynamicznie się zmieniającej.

Niedziela będzie znacznie pogodniejsza. Opady i burze mają na ogół ustąpić. Przelotny deszcz spodziewany jest jedynie na Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Słońca nigdzie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Wartości na termometrach korzystne, ale niezbyt wysokie. Najchłodniej w Katowicach - maksymalnie do 14 stopni Celsjusza, a najcieplej w Poznaniu - do 22 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Początek przyszłego tygodnia przyniesie ocieplenie. W poniedziałek temperatura wyrównana w całym kraju; będzie się wahać od 21 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Poznaniu i we Wrocławiu. Słońce wygra z chmurami. Dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wtorek ciepły, ale z przelotnymi opadami deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom regionów południowych, centralnych oraz zachodnich. Słońca, na szczęście, nigdzie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach korzystne dla naszego samopoczucia. Temperatura będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Środa jeszcze cieplejsza. Temperatura będzie się wahać od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 25 stopni Celsjusza w Poznaniu oraz we Wrocławiu. Słońca w całej Polsce mnóstwo. Dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Padać raczej nigdzie nie powinno.

Czwartek również bardzo pogodny i ciepły. Temperatura będzie się wahać od 22 stopni Celsjusza w Rzeszowie do nawet 25 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie. Zachmurzenie umiarkowane oraz małe się utrzyma. Opady raczej nie są spodziewane. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W piątek pogoda zacznie kaprysić i miejscami popada. Deszcz spodziewany jest zwłaszcza w regionach zachodnich, północno-wschodnich oraz w centrum kraju. Do dużego zachmurzenie wzrośnie na zachodzie Polski, w pozostałych częściach pogodnie i można liczyć na chwile ze słońcem. Temperatura będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Zielonej Górze.

Sobota również z pogodą dynamiczną. Miejscami popada. Parasole przydadzą się zwłaszcza mieszkańcom Małopolski, woj. świętokrzyskiego, Lubelszczyzny, Podkarpacia, Mazowsza, Warmii i Mazur, Podlasia oraz Pomorza Gdańskiego. W pozostałych regionach pogodnie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz duże. Temperatura będzie się wahać od 17 stopni Celsjusza w Olsztynie do 21 stopni Celsjusza w Łodzi. 

W niedzielę również możemy liczyć na dłuższe chwile ze słońcem, ale miejscami popada deszcz, zwłaszcza na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Pomorzu Gdańskim, Mazowszu oraz Dolnym Śląsku. Zachmurzenie na ogół umiarkowane, jedynie miejscami wzrośnie do dużego. Temperatura będzie się wahać od 14 stopni w Gdańsku do 20 stopni Celsjusza w Łodzi oraz w Poznaniu.  

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!