Dzień Ziemi, znany również jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzone jest co roku 22 kwietnia. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Dzień Ziemi obchodzimy po raz 50. a ze względu na pandemię koronawirusa - większość ekologicznych inicjatyw została przeniesiona do internetu.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku, w Polsce inicjatywy z tej okazji podejmowane są od 1990 roku. Dzień Ziemi ma skłonić nas do zastanowienia się nad sytuacją naszej planety i podjęcia działań, które mogą pomóc w ochronie klimatu.

W czasie pandemii koronawirusa obowiązuje nas wiele obostrzeń, które wpłynęły również na ograniczenie obchodów Dnia Ziemi. Jednak ekolodzy przekonują, że i w tym czasie warto zastanowić się nad środowiskiem, a do globalnych zmian mogą przyczynić się drobne zmiany w naszych codziennych przyzwyczajeniach.

Wydarzenia związane Dniem Ziemi w Polsce przygotowało Ministerstwo Klimatu. W wirtualnych warsztatach można wziąć udział >>>TUTAJ<<<.

Dzień Ziemi w Google Doodle

Specjalną grafikę z okazji Dnia Ziemi przygotowała wyszukiwarka Google. Google Doodle w tegorocznej edycji przybrało postać mini-gry, dzięki której możemy poznać życie pszczół. Całą animację możecie znaleźć wchodząc w wyszukiwarkę Google.