Iga Świątek awansowała do 1/8 finału Wimbledonu! 20-letnia tenisistka z Raszyna w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu 6:1, 6:0.

Kolejną rywalką Świątek będzie rozstawiona z "11" Hiszpanka Garbine Muguruza lub Tunezyjka Ons Jabeur (21.).

Będąca dziewiątą rakietą świata Polka po raz pierwszy zmierzyła się w singlu z 79. w rankingu WTA Begu.

Iga Świątek w całym spotkaniu przegrała tylko jednego gema. Na taką stratę nawet się nie zanosiło, bo Polka dwa razy przełamała Rumunkę i wyszła na prowadzenie 5:0. Wtedy pojawiło się drobne problemy: błędy w serwisach, autowe piłki. Irina-Camelia Begu zdołała wtedy wygrać jeden gem i ten set ostatecznie zakończył się wynikiem 6:1 dla Świątek.

Druga partia to również świetny początek w wykonaniu polskie tenisistki i prowadzenie 4:0. Rumunka miała szansę na ugranie jednego gema. Miała już nawet przewagę, ale Świątek wybroniła się i kontynuowała zwycięską passę aż do sześciu wygranych gemów w drugim secie i w niespełna godzinę uporała się z przeciwniczka.

Iga Świątek (Polska, 7) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:1, 6:0.