Wielkie wydarzenie dla małych i dużych miłośników Harrego Pottera. Dziś punktualnie o północy w 275 księgarniach w całej Polsce pojawi się czwarty tom przygód małego czarodzieja zatytułowany "Harry Potter i Czara Ognia".

Księgarnie przygotowały mnóstwo atrakcji na skalę dotychczas niespotykaną na polskim rynku księgarskim. W Poznaniu na przykład zaplanowano nawet pokazy magii. Nasz reporter Roman Osica pytał dziś młodych ludzi, których zbliżył Harry w jaki sposób przygotowują się do dzisiejszej premiery. Posłuchaj:

Czwartego listopada w Londynie odbędzie się światowa premiera filmu o Harrym Potterze. Po tym premierowym pokazie w Leicester Square Odeon na West Endzie, odbędzie się uroczyste przyjęcie z udziałem wielu gwiazd. Film zatytułowany "Harry Potter i kamień filozoficzny" trafi na ekrany brytyjskich i amerykańskich kin 16 listopada. Książki o Harrym Potterze, których autorką jest J.K. Rowling, od lat królują na liście bestsellerów na całym świecie - od Argentyny aż po Chiny. Mały czarodziej podbija serca nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Szefowie wytwórni są tak pewni sukcesu filmu, że już planują nakręcenie kolejnej części.

11:40