W porannych Faktach RMF FM będziemy się zajmować panem o pseudonimie Frog, który kpi sobie z policji i z wszystkich tych, którzy przestrzegają przepisów. Stołecznym monitoringiem, który jest, a jakby go nie było. Historią jak ze szpiegowskich filmów, czyli ocalonym immunitetem wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. I, a może przede wszystkim: bezmyślnością.

Poznań, Zielona Góra, Wrocław, Bydgoszcz, Łódź, Kraków, Szczecin - w tych miastach środa będzie upalna, czyli temperatura przekroczy tam 31 stopni. Lista miast z trzydziestką na termometrze jest jeszcze dłuższa. Zapewne każdy z Was będzie starał się założyć na siebie jak najlżejsze ubrania, będziecie pamiętać o tym, żeby dużo pić, chować się w cieniu albo klimatyzowanych pomieszczeniach. Nic odkrywczego, prawda? O czym tu pisać. Przecież to wszystko jest jasne...

Też mi się tak wydawało. A jednak tylko jednego dnia, we wtorek w trzech miejscach w Polsce dzieci były zamknięte w samochodach. Samochodach pułapkach, piekarnikach na kółkach. Czytaliście "Antka" Bolesława Prusa. Pamiętacie, jak znachorka leczyła Rozalkę, jak kazała ją włożyć do pieca na sosnowej desce na trzy zdrowaśki? Pamiętacie, jakie to u Was wywoływało emocje? To wytłumaczcie mi, dlaczego dorosły człowiek zostawia swoje własne dziecko w samochodzie, kiedy na zewnątrz jest upał?!?!

W porannych Faktach przypomnimy Wam, co dzieje się z człowiekiem i zwierzęciem zamkniętym w rozgrzanym aucie... Pamiętajcie, że jeżeli w samochodzie w upalny dzień siedzi dziecko lub zwierzę, jeżeli tracą przytomność, a Wy nigdzie nie widzicie właściciela auta, wiecie, że pogotowie i policja nie zdążą na miejsce, nie wahajcie się: rozbijcie szybę.