„Pasażerom kolei powiedziałbym, że taka jest sytuacja obiektywna. Wszędzie na świecie odwołują pociągi, loty. Trzeba poczekać” - mówi Stefan Niesiołowski odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. „W tych warunkach można oczywiście udzielić pewnej pomocy, ale to nie z powodu pani Bieńkowskiej mrożący deszcz pokrył sieć trakcyjną” - tłumaczy. „Szczytem zajadłości politycznej jest oskarżanie bardzo miłej i kompetentnej pani premier o to, że nieliczna cześć pociągów stanęła. To nie wina Bieńkowskiej. Do pana Boga pretensje” - dodaje.

Przepraszam za panią Płatek

Za co przepraszać?! - mówi pytany czy premier Bieńkowska powinna przeprosić za słowa "sorry, taki klimat". Tak jak pani Płatek ostatni przepraszała za mnie! Ja za panią Płatek przepraszam - mówi Niesiołowski w RMF FM.

To cena za bycie w UE

Jest problem ucieczki młodych ludzi za granicę, ale to jest jednak cena bycia w UE. To zatrzyma się, gdy Polska będzie na tym samym poziome, co inne kraje UE - tłumaczy.

Groteskowe poglądy Korwina Mikke

Poglądy Korwina Mikke? Groteskowe, miejscami szkodliwe. On w studiu potrafił zrobić Heil Hitler. Nie powinien być nigdzie zapraszany - mówi Stefan Niesiołowski.

Mój pseudonim? Kostek

Mój pseudonim w czasach komunizmu to Kostek . Michnik do dziś tak do mnie mówi. Mówi: Ko.., Ko..., Kostek - wspomina gość RMF FM.

Meszki, motyle i największy chrząszcz świata


Jak walczyć z meszkami? O ile to możliwe nie przebywać nad wodą bieżącą - mówi. Czy pomoże orzechówka? Nie - twierdzi. Chrząszcz Goliat to największy owad świata - wyjaśnia. Goliat mieszka w Afryce. Samiec ma kilkanaście centymetrów. "Muchy i komary o tej porze roku, w pomieszczeniu zamkniętym to nie anomalia. Podobnie jak biały motyl, ale tylko, jeśli jest to motyl z rodziny miernikowców - wyjaśnia gość RMF FM.

Stefan Niesiołowski odpowiada też na pytania o prace osób niepełnosprawnych i likwidację "umów śmieciowych"