Horoskop dla RMF FM jest bardzo dobry – mówi astrolog Małgorzatę Gardasiewicz. Poprosiliśmy ją, żeby spojrzała w gwiazdy i przeczytała, co kryje się pod datą urodzin naszej stacji, czyli 15 stycznia 1990 roku. „Radio powinno iść z duchem czasu, iść z duchem ery Wodnika” – usłyszeliśmy.

Aneta Łuczkowska RMF FM: Radio RMF FM zabrzmiało po raz pierwszy 15 stycznia 1990 roku, w samo południe. Co nam mówią gwiazdy o tym czasie narodzin radia?

Małgorzata Gardasiewicz, astrolog: Muszę powiedzieć, że horoskop jest bardzo dobry, ponieważ przede wszystkim Merkury, który znamionuje pracę dziennikarską jest w bardzo doskonałych układach. Merkury znajduje się w drygonie z księżycem i ma aż 3 koniunkcje Saturna, Urana i Neptuna, czyli jest to niesamowita siła, która właśnie działa w sposób transformujący na ludzi, ponieważ Księżyc reprezentuje ludzi. Merkury w koniunkcji z Saturnem oznacza, że informacje przekazywane są w sposób rzetelny. Merkury i koniunkcja z Neptunem prowadzi do tego, że wciąga ludzi w tą informację. Księżyc jest w bardzo ładnym ustawieniu, Księżyc reprezentuje tu odbiorców. Ludzie po prostu lubią to radio. Ponieważ ten układ przyciąga zainteresowanie, popularność. I to sprawia, że taki horoskop prorokuje jak najbardziej dla takiego radia. Do tego ascendent jest w znaku bliźniąt. Bliźniętami znowu rządzi Merkury, czyli mamy kolejne wyniesienie Merkurego.

Na co RMF FM ma uważać, co można z tych gwiazd wyczytać?

Saturn położony na celu życiowym radia wymaga poważnego podejścia do słuchacza. Radio ma transformujący wpływ na ludzi, powinno jednak stawiać na wartości pozytywne, optymistyczne. Radio, aby długo mogło się cieszyć popularnością swoich słuchaczy, powinno iść z duchem czasu, iść z duchem ery Wodnika. Era Wodnika mówi o tym, że musi nastąpić zmiana w postrzeganiu rzeczywistości, że musimy stawiać bardziej na wartości ogólnoludzkie, na wartości pozytywne, na takie, które krzewią miłość harmonię i pokój.