Irlandia chce być trzydziestym trzecim finalistą piłkarskich mistrzostw świata. Irlandzka Federacja wysłała swój apel do FIFA o dołączenie jej do grona uczestników mundialu w RPA.

Ten zaskakujący apel dotarł już do szefa Międzynarodowej Federacji Seppa Blattera.

Sepp Blatter o pomyśle Irlandczyków.

Jak słychać, szanse na powodzenie tego apelu są niewielkie, ale Blatter obiecał, że przekaże sugestie Irlandczyków Komitetowi Wykonawczemu. Przypomnę, Irlandia była bardzo blisko wywalczenia awansu, w rewanżowym meczu z Francją prowadziła 1-0, ale w dogrywce po zagraniu ręką przez Henry'ego Francuzi wyrównali i zapewnili sobie awans. Rozżaleni Irlandczycy żądali powtórzenia meczu, ale FIFA ich żądania odrzuciła.

Komitet Wykonawczy ma się zająć tą nową prośbą Irlandii w środę, wtedy też będzie rozważał wprowadzenie dodatkowych sędziów podczas finałów mistrzostw świata. Blatter przyznał, że istnieje ewentualność wprowadzenia arbitrów stojących za bramkami i pomagających sędziemu głównemu w podejmowaniu decyzji. Ten pomysł to również efekt słynnej już "ręki Henry'ego". Szef FIFA nie ujawnił na razie szczegółów tego pomysłu, więcej mamy wiedzieć właśnie po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego w środę.