Maków Podhalański będzie tym razem "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Historię i atrakcje tego miasta odkrywać będziemy już z najbliższą sobotę. Koniecznie bądźcie z nami!

Maków Podhalański z dużą przewagą wygrał w tym tygodniu głosowanie na RMF24.pl. Dlatego już w najbliższą sobotę pojawi się tam żółto-niebieska ekipa RMF FM. 

Pierwsze wzmianki dotyczące Makowa pochodzą z XIV wieku. Miejscowa ludność, jak podają źródła, trudniła się przede wszystkim wyrębem oraz bednarstwem, czyli produkcją beczek. Prawa miejskie Maków Podhalański uzyskał w 1840 roku. Niedługo potem rozpoczęto budowę huty Maurycy, której pozostałości dziś wpisane są na listę zabytków.

W Makowie warto zobaczyć również kościół klasycystyczny z XIX w. - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin czy odwiedzić Izbę Regionalną. "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" tworzycie także Wy. Jeśli więc są w Makowie miejsca, które - Waszym zdaniem - musimy odwiedzić, albo ludzie, których powinniśmy poznać, napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej.

Wy decydujecie - my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie
Opracowanie: