Do Bolkowa na Dolnym Śląsku pojedziemy w tym tygodniu w ramach naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Już w najbliższą sobotę pojawi się tam żółto-niebieska radiowa ekipa. Będziemy mieli dla Was moc atrakcji, a nasz reporter opowie o historii i atrakcjach Bolkowa. Koniecznie bądźcie z nami!

5-tysięczny Bolków położony jest na Dolnym Śląsku w powiecie jaworskim, nad Nysą Szaloną. Miasto leży na pograniczu Gór Kaczawskich i Podgórza Bolkowskiego. Jedną z największych atrakcji Bolkowa jest położony na wzgórzu zamek, po raz pierwszy wzmiankowany w XIII wieku. Dziś działa tutaj bractwo rycerskie, a twierdza co roku gości festiwal Castle Party.

Będąc w Bolkowie, koniecznie trzeba odwiedzić tutejszy pochyły rynek, wokół którego znajdziemy zabytkowe XVIII-wieczne kamienice, oraz zobaczyć anielską fontannę. Bolków to także idealne miejsce dla miłośników podziemi. Czy znajdowała się tutaj tajna fabryka zbrojeniowa? Przekonacie się już w najbliższą sobotę. Startujemy punktualnie o 8:00.

Wy decydujecie - my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które to Wy wskazujecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy również na kolejne Wasze zgłoszenia: może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was?

By zgłosić swoje miasto, wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie tam powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM!