Aż 9 na 10 brytyjskich nastolatków wstydzi się swoich rodziców. To wyniki najnowszej ankiety przeprowadzonej wśród młodych ludzi na Wyspach. Na początku wstydliwej listy zachowań rodziców znalazł się taniec, a dokładniej nieumiejętne brylowanie na parkiecie i nadmierne wczuwanie się w nowoczesne rytmy.

Niewiele mniej kłopotliwe dla młodych Brytyjczyków jest okazywanie im przez rodziców czułości w miejscach publicznych i mentorskie upominanie. Opowiadanie starych dowcipów, oglądanie rodzinnych albumowi i filmów z wakacji również wpędza młodych ludzi w zły na strój. Do tego stopnia, że dwie trzecie ankietowanych nie chce przedstawiać rodzicom swych sympatii w obawie przed tym, że strzelą jakąś gafę.

Okazuje się, że wątpliwości nastolatków nie są bezpodstawne. Prawie 60 procent dorosłych uczestników sondażu przyznało się do opowiadania zmyślonych historii, tylko po to, by zrobić wrażenie na dzieciach. Do najbardziej ulubionych kłamstewek starszego pokolenia Brytyjczyków należy opowiadanie o koncertach legendarnych zespołów, których nigdy nie obejrzeli na żywo.