Marta Kubacka, żona naszego znakomitego skoczka Dawida Kubackiego, zamieściła w mediach społecznościowych wzruszający wpis, odnosząc się do swoich problemów zdrowotnych. "Pamiętaj kochanie, że jeszcze wiele przed Tobą" - zwróciła się do męża, dziękując mu jednocześnie za ogromne wsparcie.

14 kwietnia Kubacki przekazał znakomite wieści. Żona skoczka po ogromnych problemach kardiologicznych wróciła ze szpitala do domu. 

"To cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów" - napisał wówczas w mediach społecznościowych Dawid Kubacki. Poinformował również, że żonie wszczepiono kardiowerter-defibrylator.

Marta Kubacka pokazała zdjęcie

Teraz do całej sprawy odniosła się Marta Kubacka. "Blizny, blizny jedne z nielicznych, które mam na swoim ciele. Prawda jest taka gdyby nie one, mnie na tym świecie już by nie było" - napisała na Instagramie, opatrując swój wpis wymownym zdjęciem.

"Przyczynił się do tego sztab ludzi i ich praca, począwszy od szybkiej reanimacji mnie w domu przez bliskich (bardzo dziękuję), przez cały personel szpitali, w których byłam, a skończywszy na Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu" - opisała żona skoczka.

Podziękowanie dla Dawida

"Z całego serca chcę podziękować mojemu kochanemu mężowi, który poświęcił całą końcówkę sezonu, aby być ze mną i wspierać mnie w walce z chorobą, kosztem swojej walki o najlepsze miejsce w PŚ. Pamiętaj kochanie, że jeszcze wiele przed Tobą" - podkreśliła Marta Kubacka.

"Dziękuję każdej osobie z rodziny, która pomogła nam w tym trudnym czasie w opiece nad naszymi dziećmi. Jeśli to czytacie, to wiedzcie, że jesteście niezastąpieni!! Nie mogę zapomnieć również o żadnej osobie, która modliła się w mojej intencji. Lista osób do wymienienia jest naprawdę bardzo, bardzo długa" - napisała.

"Mam nadzieję, że urządzenie, które w sobie, mam pomoże mi przeżyć jeszcze wiele wspaniałych chwil z moją rodziną oraz bliskimi. Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki!! A teraz zaczynam życie od nowa i skupiam się wyłącznie na przyszłości" - podsumowała Marta Kubacka.

Kubacki wznowił treningi

"Dawid Kubacki zaczął już trenować wspólnie z grupą" - poinformował 1 maja trener polskiej kadry skoczków narciarskich Thomas Thurnbichler w rozmowie ze Skijumping.pl. 

Kubacki jeszcze w styczniu był liderem klasyfikacji Pucharu Świata. W momencie wycofania się z rywalizacji zajmował trzecią lokatę, a ostatecznie zakończył sezon na czwartym miejscu.

"Sport zszedł na drugi albo nawet trzeci plan. Na szczęście stan zdrowia Marty poprawia się. Z dnia na dzień jest lepiej, robimy postępy" - mówił Kubacki na początku kwietnia w rozmowie z Kacprem Merkiem z Eurosportu.