Argentyńczyk Paulo Dybala przenosi się do AS Romy. Były piłkarz Juventusu podpisał z drużyną Nicoli Zalewskiego trzyletni kontrakt.​ Włoski klub wykorzystał ogłoszenie transferu, by zwrócić uwagę na zaginione dzieci.

"Dołączam do drużyny, która jest na fali, do klubu, który nadal tworzy mocne fundamenty na przyszłość i trenera Jose Mourinho, z którym będzie zaszczytem pracować" - napisał Dybala na Twitterze.

Czystki w Juventusie

Po sezonie 2021/22 Juventus ogłosił rozstanie z trzema piłkarzami: Paulo Dybalą, Włochem Federico Bernardeschim i Hiszpanem Alvaro Moratą.

Dwóm pierwszym piłkarzom z końcem czerwca wygasły kontrakty. Morata trafił natomiast do "Starej Damy" na zasadzie wypożyczenia z Atletico Madryt i grał w Serie A przez dwa sezony. Klub nie był zainteresowany wykupieniem Hiszpana.

Pobyt w Turynie pełen sukcesów

28-letni Dybala reprezentował Juventus od 2015 roku, przenosząc się z Palermo.

W Turynie Argentyńczyk został pięciokrotnym mistrzem Włoch, czterokrotnym zdobywcą Coppa Italia, a dwa razy sięgał krajowy Superpuchar. W drużynie z Turynu rozegrał 293 mecze, strzelając 115 bramek i zaliczając 48 asyst.

Pod koniec maja Roma, której zawodnikiem jest Nicola Zalewski, pokonała w Tiranie Feyenoord Rotterdam 1:0 w pierwszym w historii finale Ligi Konferencji.

Roma pomaga w poszukiwaniach zaginionych

Roma słynie z nietypowych treści w social mediach. Nie inaczej było w przypadku informacji o transferze Argentyńczyka.

Klub opublikował filmik, na którym widać zarówno Dybalę, jak i zaginione dzieci z całego świata. Mowa m.in. o zaginionych Polakach - Marii Szurczak z Legnicy, Gabrieli Zawadzkiej z Gdańska czy Maksymilianie Suchycie z Chrzanowa.