Massimiliano Allegri nie jest już trenerem piłkarzy Juventusu. Powodem zwolnienia było niekulturalne zachowanie 56-letniego szkoleniowca, m.in. wobec sędziów, w trakcie środowego finału Pucharu Włoch, który "Stara Dama" wygrała z Atalantą Bergamo 1:0.

Massimiliano Allegri wpadł w furię w doliczonym czasie gry po niepomyślnej dla Juventusu decyzji sędziego. Rzucił wówczas marynarką, a także krzyczał w stronę arbitrów. Ukarano go za to czerwoną kartką. Po meczu natomiast wdał się jeszcze w kłótnię z dyrektorem sportowym Juventusu oraz miał był agresywny wobec dziennikarzy.

Władze ligi ukarały go za to zawieszeniem na dwa mecze i grzywną w wysokości 5000 euro. Juventus natomiast postanowił go zwolnić.

"Zwolnienie jest następstwem zachowań, które uznano za niezgodne z wartościami Juventusu" - poinformował w oświadczeniu turyński klub.

Zawodnikami Juventusu są bramkarz Wojciech Szczęsny i napastnik Arkadiusz Milik.

Allegri pracował w Juventusie od maja 2021 roku, a wcześniej w latach 2014-19. Po pięć razy zdobywał ze "Starą Damą" mistrzostwo i Puchar Włoch. Dwukrotnie dotarł z nią do finału Ligi Mistrzów.

Mijający sezon był jednak rozczarowaniem. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Juventus w tabeli Serie A jest dopiero czwarty.

Tymczasowo zespół objął Paolo Montero, który prowadzi w Turynie drużynę do lat 19.