Bez Jodłowca, Rybusa i Wawrzyniaka, z Lewandowskim i Milikiem w ataku. Znamy już wyjściową jedenastkę biało-czerwonych na mecz ze Szkocją!

W porównaniu do meczu z Niemcami w podstawowej jedenastce polskiej kadry nastąpiły trzy zmiany.

O jednej kontuzji dowiedzieliśmy się już wczoraj - uraz wykluczył z gry Tomasza Jodłowca. W jego miejsce na boisku pojawi się Krzysztof Mączyński. W linii pomocy jest jeszcze jedna zmiana: skrzydłowego Macieja Rybusa zastąpi Waldemar Sobota. Jedną zmianę mamy zaś w obronie - na lewej stronie defensywy zamiast Jakuba Wawrzyniaka zobaczymy Artura Jędrzejczyka.

Oto pełny skład wyjściowej jedenastki, podany przez PZPN na Twitterze:

Adam Nawałka: Jestem spokojny o mentalne przygotowanie zawodników

W tej chwili biało-czerwoni są liderem grupy D. We wrześniu pokonali w portugalskim Faro Gibraltar 7:0, a w sobotę wygrali sensacyjnie z mistrzami świata Niemcami 2:0. Szkoci mają na swoim koncie trzy punkty - w poprzednich meczach eliminacji przegrali 1:2 z Niemcami, a Gruzinów pokonali 1:0.

Bardzo się cieszymy, że sprawiliśmy euforyczną wręcz radość kibicom, ale ostatni gwizdek w starciu z Niemcami był jednocześnie początkiem przygotowań do kolejnego meczu. Widać głęboką świadomość u zawodników i jestem spokojny, że do pojedynku ze Szkocją przystąpią świetnie przygotowani pod względem mentalnym - podkreślał po sobotnim triumfie na Stadionie Narodowym selekcjoner polskiej kadry Adam Nawałka.

Trener Szkotów: To będzie pojedynek drużyn, które grają coraz lepiej

Trener Szkotów Gordon Strachan przyznawał z kolei, że zarówno Polska, jak i jego zespół zrobiły w ostatnich miesiącach postępy. Macie dobrą drużynę, drzemie w niej wielka energia. Zawodnicy mocno wierzą w zwycięstwo, mają też świetnego bramkarza. No i warto zwrócić uwagę, że w Polsce są fantastyczni kibice. Ale my też poczyniliśmy postępy. We wtorek odbędzie się mecz drużyn, które grają coraz lepiej - podkreślał.

Biało-czerwoni grali już wcześniej w tym roku ze Szkotami - w marcu w towarzyskim sprawdzianie na Stadionie Narodowym przegrali 0:1. Łącznie oba zespoły spotkały się przed dzisiejszym pojedynkiem na Narodowym osiem razy - trzykrotnie wygrali Polacy, dwukrotnie Szkoci, a trzy mecze zakończyły się remisami.