Lechia Gdańsk ma nowego właściciela. Wrocławskie Centrum Finansowe, które posiada 57 procent akcji klubu, zostało kupione przez niemiecko-szwajcarskie konsorcjum. Jego nazwa nie została ujawniona.

Zarząd klubu został poinformowany, iż w dniu 28 stycznia 2014 roku weszła w życie umowa sprzedaży udziałów Wrocławskiego Centrum Finansowego, która jest właścicielem większościowego pakietu akcji Lechii Gdańsk S.A. Nabywcą udziałów WCF jest konsorcjum niemiecko-szwajcarskie. W pierwszej połowie lutego zostanie zwołana konferencja prasowa, na której nowy właściciel przedstawi plany dotyczące funkcjonowania klubu - napisano w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Lechii.

Wrocławskie Centrum Finansowe, które posiada 57 procent akcji gdańskiego klubu, należało do żony byłego trenera reprezentacji polskich koszykarzy Andrzeja Kuchara, Ewy Andreasik-Kuchar. Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji, potencjalny nabywca musiał się liczyć z wydatkiem nawet 5 milionów euro. Prawie 3 miliony euro (11,4 miliona złotych wraz z odsetkami w wysokości 6 procent rocznie) wynosi dług Lechii wobec WCF, który trzeba spłacić.

Drużyna zostanie wzmocniona

Po zmianie właściciela drużyna z Gdańska zostanie wzmocniona. Wszystkie wcześniejsze rozmowy transferowe zostały wstrzymane do momentu zakończenia negocjacji.

Pierwszym zawodnikiem pozyskanym przez gdański klub w przerwie zimowej jest prawy obrońca Paweł Stolarski. 18-letni wychowanek Wisły Kraków, który podpisał z Lechią 3,5-letni kontrakt, w czwartek powinien dołączyć do przebywającego na zgrupowaniu w tureckim Belek zespołu.

Wśród kandydatów do gry w drużynie Michała Probierza wymieniani są także m.in. Maciej Makuszewski i Zaur Sadajew. Obaj mają zostać wypożyczeni do Gdańska z Tereka Grozny.

(MRod)