Mark Clattenburg, który prowadził spotkanie Premier League pomiędzy Reading i Liverpoolem (0:0) na Madejski Stadium w Reading po przerwie nie wziął ze sobą z szatni notesu z kartkami. Odkrył ten fakt w 50. Minucie meczu, kiedy chciał upomnieć jednego z zawodników.

Gdy arbiter zdał sobie sprawę z wpadki, przerwał na chwilę spotkanie i podbiegł do linii bocznej boiska. Tam arbiter techniczny przekazał mu nowy zestaw kartek. Dzięki temu pomocnik Reading Danny Guthrie nie uniknął kary i zobaczył żółty kartonik.

Sędzia Mark Clattenburg jest jednym z arbitrów kandydujących do prowadzenia meczów podczas mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku. Prowadził wiele ważnych i prestiżowych spotkań - m.in. finał turnieju mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w Londynie.