Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadł w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie (pula nagród 14,6 mln funtów). Polscy tenisiści przegrali z Brytyjczykami Colinem Flemingiem i Rossem Hutchinsem 2:6, 1:6.

Polacy byli w imprezie rozstawieni z numerem siódmym. Fyrstenberg przyleciał do Londynu z niezagojoną raną na stopie po zabiegu usunięcia narośli między palcami. Z tego powodu miał niewiele okazji do treningu przed pierwszym występem.

Wieczorem swój pierwszy mecz w grze podwójnej dokończy Łukasz Kubot razem z Markiem Knowlesem z Wysp Bahama, który przerwano w czwartek z powodu zapadających ciemności. Debel rozstawiony z dziesiątką zmierzy się z Australijczykiem Chrisem Guccione i Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem, a rozegrają trzeciego seta, bowiem obecny wynik to 6:1, 6:7 (5-7).

Wcześniej Kubot zagra w trzeciej rundzie singla przeciwko Francuzowi Gaelowi Monfilsowi (nr 9.), obecnie ósmemu w rankingu ATP World Tour. Polak jest sklasyfikowany na 93. miejscu na świecie.

Wynik spotkania pierwszej rundy gry podwójnej:

Colin Fleming, Ross Hutchins (W.Brytania) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 7) 6:2, 6:1.