Polskie siatkarki przegrały na zakończenie turnieju World Grand Prix siatkarek w Bydgoszczy z reprezentacją Włoch 1:3 (12:25, 25:21, 24:26, 14:25). "Zespół Massimo Barboliniego był od nas lepszy i to dużo lepszy" - przyznał po spotkaniu Alojzy Świderek. Polska wcześniej wygrała z Argentyną 3:0 i przegrała z Dominikaną 2:3.

Nie obwiniałbym zespołu za ten pierwszy set, bo płacimy trochę frycowe za brak doświadczenia w takich zawodach. Mam za to pretensje za końcówkę czwartego seta, gdy dziewczyny nie do końca grały tak, jak powinny - mówił po meczu szkoleniowiec biało-czerwonych Alojzy Świderek.

Mimo przegranego pojedynku z Włoszkami uważam, że nasza drużyna zagrała dobre spotkanie. Na pewno nie ustrzegłyśmy się wielu błędów, mimo to mam nadzieję, że dla kibiców był to ciekawy mecz - mówiła kapitan reprezentacji Polski Milena Radecka:

Pierwszy set rozpoczął się dla Polek fatalnie. Dwa asy i trzy potężne ataki Włoszek spowodowały, że na tablicy wyników zrobiło się 0:5. Pierwsza przerwa techniczna to prowadzenie Włoszek już 8:2. Biało-czerwone były bezradne, a ich rywale grając na fali powiększały przewagę, pewnie kończąc seta wynikiem 25:12.

Dzięki mocnej zagrywce i asowi Joanny Wołosz nieco inaczej rozpoczął się dla Polek drugi set. Prowadziły już 10:6 i wtedy o pierwszy czas poprosił trener rywalek Massimo Barbolini. Reprymenda poskutkowała, bo już kilka akcji później zrobiło się 15:14. Biało-czerwone nie dawały jednak za wygraną i rozstrzygnęły te partię na swoją korzyść 25:21.

Trzeci set był bardzo wyrównany i jego losy decydowały się w końcówce. Tę lepiej rozegrały siatkarki Włoch i zwyciężyły 26:24. Uskrzydlone sukcesem Włoszki ostatnią partię pewnie wygrały 25:14.

Polki czekają teraz cztery dni przerwy. Od piątku 12 sierpnia będą grały w drugim turnieju World Grand Prix w Zielonej Górze, gdzie ich przeciwniczkami będą reprezentacje Kuby, Korei i Argentyny.

Włochy - Polska 3:1 (25:12, 21:25, 26:24, 25:14)

Włochy: Giulia Rondon, Martina Guiggi, Carolina del Pilar Costagrande, Serena Ortolani, Valentina Arrighetti, Lucia Bosetti, Paola Cardullo (libero) oraz Ilaria Garzaro, Lucia Crisanti.

Polska: Katarzyna Konieczna, Karolina Kosek, Berenika Okuniewska, Kinga Kasprzak, Joanna Wołosz, Zuzanna Efimienko, Paulina Maj (libero) oraz Klaudia Kaczorowska, Aleksandra Kruk, Anita Kwiatkowska, Anna Podolec, Milena Radecka.