Serbscy trenerzy Predrag Katic i Andreja Milutinovic zostali zawieszeni przez UEFA na dwa lata. To pokłosie bijatyki, do jakiej doszło po październikowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy U-21 z Anglią. Katic pełnił w nim funkcję asystenta, a Milunovic odpowiadał w reprezentacji do lat 21 za przygotowanie fizyczne.

Europejska federacja zdecydowała również o dyskwalifikacjach czterech serbskich i dwóch angielskich zawodników - Goran Causic nie wystąpi w czterech spotkaniach, Ognjen Mudrinski i Filip Malbasic w trzech, Nikola Ninkovic i Steven Caulker w dwóch, a Thomas Ince w jednym.

Serbski Związek Piłki Nożnej zapłaci karę w wysokości 80 tysięcy euro. Najbliższy mecz "młodzieżówka" rozegra bez udziału publiczności.

Obraźliwe gesty i przepychanki


Spotkanie rozegrane 17 października w mieście Krusevac zakończyło się zwycięstwem Anglików po golu Connora Wickhama w doliczonym czasie gry. W trakcie meczu kibice gospodarzy skandowali rasistowskie hasła pod adresem piłkarzy rywali. Gdy już po ostatnim gwizdku Danny Rose otrzymał czerwoną kartkę i ze złości zaczął pokazywać obraźliwe gesty w kierunku serbskich fanów, z trybun poleciały m.in. kamienie i krzesełka. Na boisku doszło do przepychanek z udziałem graczy i szkoleniowców.