Łukasz Kubot i Oliver Marach odpadli w 1/8 finału turnieju tenisowego ATP Tour na kortach ziemnych w Barcelonie (pula nagród 1,955 mln euro). Polsko-austriacki debel przegrał 4:6, 6:7 (0-7) z Australijczykiem Lleytonem Hewittem i Markiem Knowlesem z Bahamów.

Kubot i Marach, rozstawieni z numerem szóstym, mieli w pierwszej rundzie "wolny los", więc od razu mieli okazję walczyć o miejsce w ćwierćfinale. W trwającym godzinę i 29 minut spotkaniu trzykrotnie stracili swoje podanie, a tylko dwukrotnie udało im się przełamać serwis rywali.

Zupełnie pogubili się w tie-breaku drugiego seta, w którym nie zdołali zdobyć nawet punktu. W ten sposób po raz trzeci w czterech ostatnich turniejowych startach przegrali pierwszy mecz. Tylko w ubiegłym tygodniu w imprezie ATP Masters 1000 dotarli do ćwierćfinału, wygrywając jeden pojedynek.

W Barcelonie Kubot startował również w singlu, ale odpadł w pierwszej rundzie, po porażce 4:6, 3:6 z Hiszpanem Marcelem Granollersem.

Późnym popołudniem na kort wyjdą Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, a pierwszymi rywalami pary numer osiem będzie brazylijsko-argentyński debel Thomaz Bellucci i Argentyńczyk Horacio Zeballos. Stawka mecz także będzie awans do ćwierćfinału, bowiem Polacy mieli w pierwszej rundzie "wolny los".