W ponad 30-stopniowym słońcu przez 90 minut trenowała we wtorek w Bad Waltersdorf piłkarska reprezentacja Polski. W zajęciach nie uczestniczył Maciej Żurawski, którego kontuzja mięśnia czworogłowego wykluczyła z pozostałych meczów grupowych w mistrzostwach Europy - z Austrią i Chorwacją. Mariusz Lewandowski - tylko biegał.

Trener Leo Beenhakker nie oszczędzał swych podopiecznych. Przyłożyliśmy się, nikt nie odpuszczał. Szkoleniowiec zaaplikował same giereczki na małej przestrzeni, intensywność zajęć była duża - powiedział pomocnik Dariusz Dudka.

Przez 90 minut zespół trenował m.in. grę na utrzymanie przy piłce. W jednym zespole parę stoperów tworzyli Jacek Bąk z Mariuszem Jopem, co może oznaczać, że w czwartek to oni wystąpią na środku defensywy, zaś po lewej stronie obrony zagra Michał Żewłakow.

Oddzielnie, na drugim boisku, biegał Lewandowski, który w niedzielnej konfrontacji z Niemcami doznał silnego stłuczenia ze skręceniem stawu skokowo-goleniowego. Zobacz film Pawła Żuchowskiego z treningu: