W poniedziałek kolarze zakończą rywalizację w 73. Tour de Pologne. Ostatnim, siódmym etapem będzie jazda indywidualna na czas ze startem i metą na Rynku Głównym w Krakowie.

W poniedziałek kolarze zakończą rywalizację w 73. Tour de Pologne. Ostatnim, siódmym etapem będzie jazda indywidualna na czas ze startem i metą na Rynku Głównym w Krakowie.
Szósty etap 73. Tour de Pologne dookoła Bukowiny Tatrzańskiej anulowano po zakończeniu pierwszej rundy, z powodu złych warunków atmosferycznych panujących na trasie /Grzegorz Momot /PAP

25-kilometrowa trasa do Wieliczki i z powrotem ma płaski profil. Zwycięzcę wyścigu poznamy około godz. 18.30.

Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Tim Wellens z ekipy Lotto Soudal. Młody Belg, który wygrał bardzo trudny etap do Zakopanego, ma ogromną przewagę nad rywalami. Drugiego w klasyfikacji Włocha Davide Formolo (Cannondale) wyprzedza o 4.05, a trzeciego - swojego rodaka i kolegę z drużyny Tiesja Benoota o 4.50.

Z polskich kolarzy najwyższe 18. miejsce zajmuje Paweł Cieślik (Verva Activejet), który traci do lidera ponad 12 minut.

Przed rokiem sensacyjnym zwycięzcą etapu w Krakowie był Marcin Białobłocki. W tegorocznym Tour de Pologne zawodnik brytyjskiej ekipy One Pro Cycling już nie jedzie - zszedł z trasy na etapie do Zakopanego.

Po sobotnim, rozgrywanym w deszczu i chłodzie odcinku do stolicy Tatr, na którym wycofało się 86 kolarzy, pozostało w stawce mniej niż stu. W niedzielę w Poroninie wystartowało 98, ale etap do Bukowiny Tatrzańskiej przerwano i anulowano z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych. 

Uwaga na utrudnienia

Ostatni etap tegorocznego wyścigu dookoła Polski rozpocznie się punktualnie o 15:00 na krakowskim Rynku. To oznacza ogromne utrudnienia dla kierowców. Już teraz korki tworzą się na ulicy Dietla i Konopnickiej. Wszystko przez zamknięty przejazd przy Rondzie Grunwaldzkim w stronę Alei Trzech Wieszczów.

Utrudnień należy spodziewać się:

- do 23:00 na Rynku Głównym - to tam wyznaczono start, metę i miejsce zakończenia całej imprezy

- do 22:00 zamknięta będzie ulica Grodzka oraz Plac Wszystkich Świętych

- do 20:30 nie przejedziecie ulicami Podzamcze, Powiśle i świętego Idziego

- do 19:00 zamknięte będą ulice: świętej Anny, Studencka, Garncarska, Krupnicza,  fragment prowadzący do centrum: Alei Trzech Wieszczów, ulicy Konopnickiej, Kamieńskiego i Wielickiej

Organizatorzy przygotowali 5 rękawów, które pozwolą wyjechać z niektórych ulic znajdujących się przy trasie

- z Bieżanowskiej w ulicę Wielicką;

- z ulicy Ludwinowskiej na Rondo Grunwaldzkie;

- z ulicy Zamkowej na Rondo Grunwaldzkie;

- z parkingu pod Placem na Groblach w ul. Zwierzyniecką;

- na ulicy Krupniczej od ulicy Dolnych Młynów do Alei Mickiewicza

(j., az)