Tom Brady, najbardziej utytułowany zawodnik w historii ligi futbolu amerykańskiego NFL, ogłosił zakończenie sportowej kariery. 45-latek jest jedynym graczem, który siedmiokrotnie wygrał Super Bowl i pięciokrotnie zostawał najbardziej wartościowym uczestnikiem (MVP) finału. Pożegnanie z zawodowym graniem nie oznacza wcale, że Brady rozstanie się z ukochanym sportem na dobre. Teraz będzie ekspertem telewizji Fox Sports.

O zakończeniu sportowej kariery najbardziej utytułowany zawodnik w historii ligi futbolu amerykańskiego NFL poinformował w swoich mediach społecznościowych.

Dzień dobry, zaraz przejdę do rzeczy — rozpoczyna nagranie Brady. Odchodzę na emeryturę. Na dobre - podkreślił.

Legendarny gracz już po sezonie 2021 postanowił zakończyć karierę. Wówczas na emeryturze wytrzymał jednak tylko sześć tygodni. Wrócił, aby rozegrać 23. sezon w lidze NFL.

W wiadomości wideo skierowanej do fanów i kolegów z boiska Brady dziękuje wszystkim, z którymi grał, a także tym, którzy przez całą karierę go wspierali i pomagali jego rodzenie. Nie kryje też wzruszenia.

Brady w karierze reprezentował drużyny New England Patriots i Tampa Bay Buccaneers.

45-latek ma irlandzko-polskie korzenie. Jego babcia od strony matki była Polką.

Początki kariery

Do NFL trafił w 2000 roku wybrany w drafcie dopiero ze 199. numerem przez New England Patriots. Do podstawowego składu został włączony już w swoim drugim sezonie, kiedy kontuzji doznał pierwszy rozgrywający. Brady doprowadził drużynę do mistrzostwa, zostając przy okazji najbardziej wartościowym zawodnikiem finału.

Łącznie z Patriots wygrał Super Bowl sześciokrotnie. W 2020 roku przeszedł do Buccaneers i z "Korsarzami" wywalczył swoje siódme mistrzostwo oraz piąty tytuł MVP. Taką liczbą trofeów nie może się pochwalić żaden inny zawodnik. Brady w dorobku ma m.in. najwięcej zwycięstw odniesionych z zespołami NFL.

Po zakończeniu profesjonalnej kariery Tom Brady nadal będzie związany z futbolem amerykańskim. Już w ubiegłym roku ogłoszono, że gdy zakończy karierę, dołączy do Fox Sports jako ekspert telewizyjny. Były już gracz podpisał 10-letni kontrakt o wartości 375 milionów dolarów.

 

Opracowanie: