"Travis Walker jest za łatwym przeciwnikiem dla Adamka" - przyznał Artur Szpilka, który w maju sparował z amerykańskim bokserem. Walker skrzyżuje rękawice z "Góralem" 8 września w hali Prudential Center w Newark.

23-letni Szpilka jest wyraźnie zdziwiony faktem doboru rywala dla Adamka. Nie wiem, kto wybiera przeciwników Adamkowi, ale to jest zbyt łatwy rywal dla zawodnika, który chce znów boksować o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Wiem co mówię, bowiem przed dwoma miesiącami stoczyłem w Warszawie wiele rund sparingowych z Walkerem.

Przeciwnik Adamka, Travis Walker ma 33 lata. Odniósł do tej pory 39 zwycięstw (m.in. nad Kali Meehanem i Jasonem Estradą), siedem pojedynków przegrał, jeden zremisował. Mierzy 194 cm i waży 112 kg. Warunkami fizycznymi przewyższa Adamka (46-2) - 188 cm i 103 kg.

Szpilka wspomina, że w majowym sparingu Walker nie miał zbyt wiele do powiedzenia: To wolny pięściarz, nie czułem żadnej siły w jego uderzeniach. Może raz mnie trafił, ale dość przypadkowo. Generalnie kompletnie mi nie zagroził. Adamek jest dla niego za szybki, będzie punktował Travisa i może wygrać przed czasem.