"Zdaję sobie sprawę jak duża szansa pojawiła się przede mną i nie zamierzam oddawać koszulki z numerem jeden. Mam nadzieję, że nie będzie ona należała do nikogo innego przez najbliższych 10-15 lat" - powiedział Wojciech Szczęsny na łamach jednego z angielskich serwisów. Polak jest bramkarzem Arsenalu Londyn.

21-letni zawodnik w ostatnim sezonie został podstawowym bramkarzem zespołu po tym, jak kontuzji doznali Hiszpan Manuel Almunia i inny zawodnik reprezentacji Polski Łukasz Fabiański. Mam świadomość przed jak dużą szansą stanąłem, i zamierzam ją chwycić obiema rękami - dodał wychowanek Agrykoli Warszawa.

Szczęsny oczekuje, że najbliższy sezon będzie jego pierwszym, który w całości spędzi, jako podstawowy bramkarz Arsenalu. Wierzy też, że zaprocentują doświadczenia z poprzednich rozgrywek.

To może być mój pierwszy pełny sezon z podstawowym składem. Dlatego jestem podekscytowany jak nigdy wcześniej. Ten rok będzie dla mnie czymś zupełnie nowym. Okaże się, czy będę miał wystarczająco dużo szczęścia, aby rozpocząć sezon w pierwszej "jedenastce" . Jestem bardzo zdeterminowany, aby to osiągnąć - zakończył Szczęsny.