Rory McIlroy rozstał się z duńską tenisistą o polskich korzeniach Caroline Wozniacki. Para słynnych sportowców zaręczyła się w sylwestra. Golfista z Irlandii Północnej doszedł jednak do wniosku, że nie jest jeszcze gotowy na małżeństwo. Uświadomił to sobie po... rozesłaniu zaproszeń na uroczystość.

Nie ma odpowiedniego sposobu na zakończenie związku tak ważnego dla dwojga osób. Problem tkwi we mnie. Wysyłanie w ostatni weekend zaproszeń na ślub uświadomiło mi, że nie jestem gotowy na wszystkie zobowiązania, które wiążą się z małżeństwem - napisał w oświadczeniu 25-letni McIlroy.

On i młodsza o rok Wozniacki stanowili jedną z najpopularniejszych w ostatnich latach par w sportowym świecie. Przez fanów byli nazywani "Wozilroy". W październiku pojawiły się informacje o ich zerwaniu, po dwóch latach znajomości. Na początku stycznia oboje zamieścili jednak na Twitterze wiadomość o zaręczynach, do których doszło podczas zabawy sylwestrowej w Sydney.

Życzę Caroline wszystkiego najlepszego, bo na to zasługuje. Dziękuję jej też za wszystkie wspaniałe chwile, które razem przeżyliśmy - napisał dzisiaj golfista.

(MRod)