Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Škoda Fabia R5) wygrali Rajd Śląska – 6. rundę Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajęli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5). Podium uzupełnili Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski (Škoda Fabia R5).

Trasa Rajdu Śląska składała się z 12 odcinków specjalnych. W piątek rozegrano dwa odcinki miejskie w Mikołowie i Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich wokół Stadionu Śląskiego w Chorzowie. W sobotę zawodnicy pokonywali oesy na południe od Mikołowa i Żor.

Najszybciej całą trasę rajdu pokonał Mikołaj Marczyk. Kierowca Škody wygrał osiem odcinków, w tym kończący rajd i dodatkowo punktowany Power Stage. Na mecie miał 13,7 s przewagi nad Tomaszem Kasperczykiem. Swoje pierwsze zwycięstwo oesowe i pierwsze podium w RSMP zaliczył Sylwester Płachytka (+ 44 s).

Kolejne pozycji zajęli Kacper Wróblewski z Jackiem Spentanym (Hyundai i20 R5) i Łukasz Kotarba z Tomaszem Kotarbą (Citroën C3 R5). W klasie Open 4WD triumfował debiutujący w RSMP, 18-letni Jakub Greguła pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego (Subaru Impreza). W klasyfikacji 2WD - samochodów z napędem na jedną oś - najszybsi byli Tomasz Zbroja z Jakubem Wróblem (Citroën DS3 R3T).

Rajd Śląska był szóstą, przedostatnią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tegoroczne zmagania zakończy Rajd Dolnośląski, który odbędzie się w dniach 4-6 października.