Amerykanka Serena Williams po raz czwarty w karierze wygrała wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach w Wimbledonie. W finale liderka rankingu tenisistek pokonała Rosjankę Wierę Zwonariewą (21.) 6:3, 6:2.

Williams była najlepsza w Londynie w latach 2002-03 i w ubiegłym sezonie. Z kolei najlepszym wynikiem Zwonariewej w jednym z czterech najważniejszych turniejów w sezonie był dotychczas ubiegłoroczny półfinał Australian Open.

29-letnia Amerykanka nie miała dzisiaj większych problemów z pokonaniem młodszej o cztery lata rywalki, dla której już sam awans do finału turnieju był największym sukcesem w karierze. Przewaga Williams w całym spotkaniu była zdecydowana. W pierwszym secie Rosjanka tylko do stanu 3:3 toczyła wyrównany pojedynek, później Amerykanka dzięki silnemu serwisowi nie dała jej wygrać ani jednego gema. Drugiego seta Williams rozpoczęła od przełamania. A w ostatnim gemie nie oddała rywalce nawet jednego punktu i wywalczyła trzynasty w karierze, wielkoszlemowy tytuł. Mecz trwał 66 minut.

W ubiegłym roku Amerykanka pokonała w finale Wimbledonu swoją starsza siostrę Venus 7:6 (7-3), 6:2. Gdy zwyciężała w latach 2002 i 2003, w finale także wygrywała z siostrą.