Rajd Wiosny odbywa się dziś w Skierniewicach! Impreza jest przeznaczona dla kierowców, którzy chcą spróbować sił w sportowej jeździe. Na starcie pojawiło się 50 załóg. Wśród uczestników rajdu jest nasz dziennikarz - Maciej Jermakow.

Uczestnicy rajdu mają do przejechania 80 kilometrów. Motto przewodnie naszych rajdów brzmi: "Uczyć - bawiąc". To jest pierwsza runda rajdowych mistrzostw Skierniewic i jednocześnie jedna z eliminacji do mistrzostw okręgu łódzkiego. Bo na naszych rajdach zawodnicy będą  dostawali normalnie punkty do licencji - takiej prawdziwej, rajdowej - mówi jeden z organizatorów, znany pilot rajdowy Maciej Wisławski.

Frekwencja świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu imprezy - dodaje i podkreśla, że Skierniewicach to idealne miejsce na tego typu rajdy. Mam kilka naprawdę bardzo dobrych prób jazdy na zamkniętych placach, gdzie nie ma problemu z zamykaniem dróg, gdzie nie ma problemu z zabezpieczeniem. Nie stwarzamy żadnych problemów ani dla innych użytkowników dróg, ani dla policji.

(mal)