Arsenal Londyn zremisował z Wolverhampton Wanderers 1:1 w meczu 18. kolejki angielskiej Premier League. W bramce "Kanonierów" wystąpił Wojciech Szczęsny.

Trwająca kolejka na Wyspach Brytyjskich nie jest szczęśliwa dla faworytów. W poniedziałek trzy drużyny z czołówki straciły punkty. Chelsea Londyn zremisował z Fulham, Liverpool z Blackburn Rovers, a lider Manchester City podzielił się punktami z West Bromwich. Okazję wykorzystał Manchester United, który po pewnym zwycięstwie nad Wigan zrównał się liczbą punktów z lokalnym rywalem.

Mecz z Wolverhampton rozpoczął się po myśli gospodarzy. Arsenal już w ósmej minucie objął prowadzenie, kiedy to Gervinho wykorzystał podanie Yossiego Benayouna. Goście wyrównali jeszcze przed przerwą. W 38. minucie Wojciecha Szczęsnego pokonał Steven Fletcher. Polski bramkarz nie miał przy tym golu większych szans.

W drugiej połowie piłkarze Arsenalu przeważali, ale nie potrafili wykorzystać sytuacji bramkowych. Od 75. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, bo czerwoną kartkę zobaczył Serb Nenad Milijas. Mimo to wynik nie uległ już zmianie. Drużyna Arsene'a Wengera zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli, a do prowadzącego Manchesteru City traci 12 punktów.