Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska pokonała Rosjankę Alisę Klejbanową 6:4, 6:2. Dzięki temu awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA Tour rangi Premier w Cincinnati.

Był to pierwszy pojedynek 21-letniej Polki w tej imprezie, gdyż w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los. Mecz z Klejbanową był wyrównany do stanu 2:2 w drugim secie. Później Radwańska już nie oddała rywalce ani jednego gema.

Urodzona w Moskwie Rosjanka jest cztery miesiące młodsza od Polki, a w ostatnim notowaniu rankingu WTA była sklasyfikowana na 27. miejscu, czyli 18 pozycji niżej niż Radwańska. Obie tenisistki spotkały się po raz drugi - w 2009 roku w paryskiej hali Bercy w trzech setach lepsza była krakowianka.

Amerykańskie tournee, którego kulminację stanowić będzie wielkoszlemowy US Open (początek 30 sierpnia), jest do tej pory bardzo udane dla Radwańskiej. W Stanford dotarła do półfinału, gdzie przegrała z Szarapową, a w ubiegłym tygodniu w San Diego grała w finale i przegrała z inną Rosjanką - Swietłaną Kuzniecową. Dzięki tym wynikom awansowała na dziewiąte miejsce w rankingu światowym.