Anna Szafraniec zajęła 29. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się w czeskiej miejscowości Nove Mesto na Morave. Wygrała Kanadyjka Catharine Pendrel. Wśród mężczyzn triumfował Czech Jaroslav Kulhavy.

Zgodnie z wcześniejszymi planami w imprezie udziału nie wzięła Maja Włoszczowska, która tydzień temu zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy.

Jedyny Polak startujący w zawodach Marek Galiński zajął 55. miejsce, tracąc do zwycięzcy ponad 11 minut. Kulhavy umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata z dorobkiem 1360 pkt, Galiński jest 45. - 137 pkt.

Wśród kobiet prowadzi po sześciu zawodach Francuzka Julie Bresset - 1310 pkt, Włoszczowska jest 10. - 535 pkt, a Szafraniec 31. - 280 pkt.