Reprezentacja Polski koszykarzy do lat 20 przegrała w austriackim Oberwart ze Szwecją 69:79 w półfinale turnieju Dywizji B. Mecz decydował o awansie do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Polakom nie pomogła znakomita gra byłego zawodnika Duke University Aleksandra Czyża, który uzyskał double-double - 24 punkty i 13 zbiórek. Biało-czerwoni mieli aż 18 strat, a rywale zaledwie 8. Przed rokiem lepsi od Polaków w tej samej fazie turnieju Dywizji B byli w Skopje Czesi.

Biało-czerwoni walczą o awans do Dywizji A w tej kategorii wiekowej od 18 lat. W 1992 roku Polska wystąpiła w pierwszych ME, ale zajęła 11. miejsce, które zdegradowało ją do Dywizji B.

W zakończonych w środę w Chorwacji mistrzostwach Europy U20 tytuł zdobyli młodzi Francuzi, którzy w finale wygrali z Grecją 73:62.