W argentyńskiej prowincji Santa Fe doszło do strzelaniny między grupami piłkarskich chuliganów. Ranny, na szczęście niegroźnie, został policjant. Władze odpowiedzialne za bezpieczeństwo postanowiły przełożyć mecz ligowy Newell's Old Boys Rosario - San Lorenzo Mar del Plata. To trzeci przełożony mecz tej części sezonu.

Grupy chuliganów, zwanych "barra brava", poruszające się na motocyklach oddały do siebie kilkanaście strzałów.

W marcu podczas bójek piłkarskich chuliganów z policją zginął kibic. Po tym tragicznym zdarzeniu w siódmej minucie przerwano spotkanie Velez Sarsfield Buenos Aires z San Lorenzo. Miesiąc później mecz został dokończony (2:0 dla gospodarzy).

Z kolei w maju z powodu agresywnych pseudokibiców w 32. minucie przerwana została rywalizacja piłkarzy Estudiantes La Plata z Huracanem Buenos Aires. W dokończonym meczu Estudiantes wygrał 3:0.