Katarzyna Piter pokonała Martę Domachowską 7:6 (7-3), 4:6, 7:5 w meczu pierwszej rundy turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Warszawie. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie rozstawiona z numerem trzecim Chinka Na Li.

Mecz z udziałem polskich tenisistek rozpoczął się w poniedziałek, ale z powodu deszczu trzeba było przerwać spotkanie przy stanie 1:1 w setach. We wtorek udało się rozegrać trzecią, decydującą partię. Obie tenisistki grały nie na korcie centralnym, a na korcie numer 1 i niewielkie trybuny nie pomieściły wszystkich, którzy chcieli obejrzeć spotkanie.

Walka znowu była bardzo zacięta. Przy stanie 6:5 Piter prowadziła 40:0 przy własnym serwisie, czyli miała trzy piłki meczowe. Domachowska odrobiła stratę i nawet wyszła na prowadzenie. Jednak trzy ostatnie zagrania okazały się szczęśliwe dla Piter, która po ostatniej piłce się rozpłakała. Deszcz znowu zaczął padać w końcówce, ale tym razem udało się dokończyć spotkanie.

Niespodzianką wtorku była porażka Marion Bartoli. Rozstawiona z numerem czwartym Francuzka przegrała z Czeszką Klarą Zakopalovą 6:4, 1:6, 2:6.