W strugach deszczu przyszło zmagać się uczestnikom Runmageddonu Hardcore Silesia z morderczym dystansem 21 km i 70 wymagającym przeszkodami. W Dąbrowie Górniczej na starcie stanęło ponad 1,5 tysiąca zawodników, którzy podjęli to ekstremalne wyzwanie. Trasa wiodła przez Pustynię Błędowską, której piach dawał się uczestnikom mocno we znaki. Wśród przeszkód nie zabrakło wysokich ścian, zasieków oraz lin. Zwycięzcą Runmageddonu Hardcore został Michał Jagieło, który dotarł do mety w 2:43:34. Najszybszą uczestniczką dzisiejszej edycji była Małorzata Daszkiewicz z czasem 3:24:00. Przez weekend w zawodach Runmageddon w Dąbrowie Górniczej łącznie wystartowało ponad 3,5 tysiąca.

Runmageddon w wersji Hardcore to zawody adresowane do najlepiej wyćwiczonych zawodników. Wymaga dobrego przygotowania fizycznego, sprawności i wytrzymałości, a także mocnej psychiki, ponieważ pokonanie tego ekstremalnego półmaratonu to nie tylko test ciała, ale i głowy.  Dotychczas zawody w tej formule odbywały się w Warszawie oraz w Myślenicach.  Dzisiejsze zawody w Dąbrowie Górniczej postawiły przed uczestnikami poprzeczkę bardzo wysoko. Było bardzo mokro i zimno, praktycznie przez cały czas padał deszcz, który zamienił piaszczyste ścieżki w błotniste mokradła przez które przedzierali się zawodnicy.

Mimo wymagających warunków padł rekord frekwencji w Runmageddonie Hardcore. W zawodach udział wzięło ponad 1,5 tysiąca uczestników z całej Polski, w tym prawie 200, którzy pobiegli w serii Elite skupiającej najlepszych zawodników.

Zawody w Dąbrowie Górniczej były przedostatnimi w tegorocznym sezonie Runmageddonu. Przed nami na początku listopada impreza w Poznaniu - Runmageddonu Rekrut oraz Finał Ligi Runmageddonu, który zostanie rozegrany w randze I Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych.

Wyniki:

Mężczyźni

1.       Michał Jagieło 2:34:43

2.       Przemysław Madejski 2:40:48

3.       Wojciech Brzoskwinia 2:41:16

Kobiety

1.       Małgorzata Daszkiewicz 3:24:00

2.       Anna Kasiel 3:24:30

3.       Anna Szlendak 3:38:06