Piłkarze Realu Madryt pokonali trzecioligowy CD Alcoyano 3:0 w rewanżowym meczu 1/16 finału i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Króla. Gole zdobyli Argentyńczyk Angel Di Maria i dwa Jose Callejon. W pierwszym spotkaniu zwyciężyli "Królewscy" 4:1.

Konfrontacja na Santiago Bernabeu była formalnością, ale także okazją do rehabilitacji gospodarzy za sobotnią porażkę ligową z Betisem Sewilla. Trener Jose Mourinho pozwolił jednak odpocząć wielu podstawowym zawodnikom. W składzie znaleźli się tylko Chorwat Luka Modric czy Niemiec Mesut Oezil, a Portugalczyk Cristiano Ronaldo cały czas pozostawał w rezerwie.

Na gola kibice czekali aż do 71. minuty, kiedy wynik otworzył rezerwowy Di Maria. Ostatnie 17 minut goście musieli grać w dziesiątkę i już w doliczonym przez sędziego czasie gry stracili dwie kolejne bramki, których autorem był Callejon.

Dziś o awans powalczy broniąca trofeum Barcelona, która podejmie Alaves. Pierwszy mecz na wyjeździe wicemistrz Hiszpanii i aktualny lider ligowej tabeli wygrał 3:0.