Borussia Dortmund przegrała z trzecioligowym Kickers Offenbach i odpadła w 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Z rozgrywkami pożegnał się także lider Bundesligi. FSV Mainz przegrał w Akwizgranie z drugoligową Alemannią 1:2.

Odpadnięcie Borussii to spora niespodzianka. Drużyna z Dortmundu przegrała po rzutach karnych. Po 90 minutach był bezbramkowy remis. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka.

W rzutach karnych lepsi okazali się trzecioligowcy z Offenbach. Jednej z jedenastek dla Borussii nie wykorzystał Robert Lewandowski. Oprócz niego cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek.

Wcześniej z Pucharem Niemiec pożegnał się FSV Mainz. Rewelacyjnie spisująca się w lidze drużyna przegrała w Akwizgranie z drugoligową Alemannią 1:2. Barw zwycięskiej drużyny broni Tomasz Zdebel, ale to spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.