Znany fiński hokeista Teemu Selanne wyjawił, dlaczego nigdy w szatni nie zdejmował skarpet. Zawodnik na prawej nodze powyżej kostki ma wytatuowaną flagę Szwecji. Rywalizacja pomiędzy Szwecją i Finlandią od wielu lat jest bardzo zacięta. Selanne wyjaśnił, że nie zdradził kraju z własnej woli tylko przypadkiem.

Selanne, który podczas meczów reprezentacji jak również w całej karierze w NHL nigdy w szatni nie zdejmował skarpet, tłumaczył się alergią.

Przed kilkunastu laty spędzałem z kolegami swój wieczór kawalerski. Kiedy byliśmy już nieco zmęczeni oświadczono mi, że przygotowano dla mnie prezent. Po zawiązaniu mi oczu zasnąłem. Na drugi dzień po zdjęciu opatrunku z przerażeniem zobaczyłem tuż powyżej prawej kostki tatuaż błyskawicy jak mnie nazywają i flagę. Nie były to jednak barwy fińskie tylko ku memu przerażeniu szwedzkie, czyli flaga odwiecznego wroga - powiedział 40-letni hokeista Anaheim Ducks.

Co miałem zrobić, już było za późno na korektę więc zdecydowałem się ukrywać ten tatuaż, chciałem grać w reprezentacji. Teraz mogę to powiedzieć, ponieważ właśnie kończę karierę - dodał.

Selanne był wybierany najlepszym fińskim hokeistą w latach 1993, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 i 2006, lecz zdobył z reprezentacją Finlandii tylko dwa medale mistrzostw świata, srebrny w 1999 roku i brązowy w 2008.

Zdobył cztery medale olimpijskie, brązowe w Lillehammer w 1994 roku, Nagano 1998 roku i w 2010 roku na swojej piątej olimpiadzie w Vancouver oraz srebrny w Turynie w 2006 roku. Podczas tego ostatniego turnieju Finowie podczas dekoracji płakali z rozpaczy, że po raz kolejny nie byli w stanie pokonać Szwecji.