Koszykarze Milwaukee Bucks pokonali Atlanta Hawks 91:87 w meczu pierwszej rundy play off ligi NBA. "Kozły" prowadzą w rywalizacji do czterech zwycięstw 3:2. Na Zachodzie szanse na awans przedłużyli gracze Denver Nuggets po raz drugi pokonując Utah Jazz.

Zwycięstwo Bucks to spora niespodzianka. W sezonie zasadniczym drużyna z Milwaukee zajęła szóste miejsce w Konferencji Wschodniej. Atlanta była na trzeciej pozycji i wielu widziało w niej faworyta. Jastrzębie wygrały dwa pierwsze mecze bez problemów, ale rywale odrobili straty na własnym parkiecie, a teraz wygrali mecz wyjazdowy. Wygrali dzięki świetnej postawie w czwartej kwarcie. Przed jej rozpoczęciem gracze z Atlanty prowadzili ośmioma punktami. Ostatnie minuty należały jednak do gości, którzy wygrali tę kwartę 30:18, a cały mecz 91:87. Najwięcej punktów dla Milwaukee zdobył brandon Jennings - 25.

Na Zachodzie bliscy awansu do półfinału konferencji byli koszykarze Utah Jazz. Prowadzili z Denver Nuggets 3:1, a piąte spotkanie rozgrywali na własnym parkiecie. Doping kibiców nie pomógł. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Po dwóch kwartach Jazzmani prowadzili dwoma punktami. Druga połowa należała jednak do gości, którzy uzyskali sporą przewagę. Głównie dzięki Deronowi Williamsowi, który zdobył 34 punkty. Ostatecznie Nuggets wygrali 116:102 i zachowali szanse na awans do półfinału. Teraz przegrywają z Utah 2:3.