Mistrz Europy w biegu na 800 metrów z Barcelony Marcin Lewandowski wystartował w halowym mityngu w Duesseldorfie na nietypowym dla niego dystansie 1500 metrów. Zajął dziewiąte miejsce, ale ustanowił swój nowy rekord życiowy - 3.40,24. Wygrał 20-letni Kenijczyk Nixon Chepseba, uzyskując najlepszy w tym roku rezultat na świecie (3.34,63).

Wynik Lewandowskiego jest lepszy od minimum PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Paryżu (3.43,00). Poniżej minimum pobiegł w finale B również Bartosz Nowicki (3.40,67), a za nim linię mety minął Mateusz Demczyszak (3.43,52).

Z licznej grupy Polaków najbardziej wartościowy rezultat uzyskał w biegu na 800 metrów Adam Kszczot (1.46,85), finiszując na trzeciej pozycji.

Ozdobą mityngu był bieg na 5000 metrów, który wygrał Kenijczyk Isiah Kiplangat Koech w fantastycznym czasie 12.53,29 - czwartym w historii lekkiej atletyki. Szybciej pod dachem biegali tylko słynni Etiopczycy Kenenisa Bekele i Haile Gebrselassie oraz Kenijczyk Daniel Komen.

Po raz pierwszy od trzech lat kibice w Europie zobaczyli słynnego chińskiego płotkarza Liu Xianga. Mistrz olimpijski z Aten nie zachwycił - zajął trzecie miejsce (7,60), przegrywając z Czechem Petrem Svobodą i Amerykaninem Kevinem Craddockiem (obaj po 7,57).