Lionel Messi ma w ostatnich dniach wiele powodów do radości. Legendarny zawodnik poprowadził reprezentację Argentyny do pierwszego od 36 lat mistrzostwa świata, sam w finale trzy razy trafiał do siatki rywali (w tym raz w rzutach karnych), a po meczu został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju.

Przy tak spektakularnych sukcesach rekord Instagrama być może nie jest dla niego istotny, ale z pewnością warty odnotowania dla wszystkich osób interesujących się mediami społecznościowymi.

Zdjęcie z pucharem świata, które Leo Messi opublikował na Instagramie ma najwięcej polubień w historii aplikacji - ponad 59,2 mln.

Tym samym Messi pobił rekord zdjęcia.... jajka opublikowanego na profilu world_record_egg. To nie pomyłka! Internauci w ramach akcji, której celem było pobicie rekordu Kylie Jenner, dawali "serduszka" jajku. Wcześniej to zdjęcie Jenner miało najwięcej polubień na Instagramie. Co ciekawe, w ostatnich godzinach szybko rośnie liczba polubień zdjęcia jajka. Jak widać po komentarzach, polubienia chętnie dają osoby, które nie przepadają za argentyńskim piłkarzem.

Zdjęcia z największą liczbą polubieni na Instagramie (stan na godzinę 13, 20.12.2022 r.).

1. Zdjęcie Leo Messiego z pucharem świata (59,2 mln polubień),

2. Zdjęcie jajka (56,4 mln),

3. Reklama Louis Vuitton z Leo Messim i Cristiano Ronaldo (42,1 mln),

4. Zdjęcie Leo Messiego w samolocie z pucharem świata (35 mln),

5. Zdjęcie Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriquez, które para opublikowała, gdy spodziewała się bliźniaków (32,6 mln).