Czwórka Polaków wystartowała w środowych finałach pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Najlepiej spisał się w wyścigu na 1500 m Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin), który z czasem 15.12,28 zajął piąte miejsce.

W tej samej konkurencji Przemysław Stańczyk był ósmy - 15.24,26. Zwyciężył Sebastien Rouault - 14.55,17. Wynik Francuza jest najlepszym w tym roku na świecie. Srebrny medal zdobył reprezentant Wysp Owczych Pal Joensen - 14.56,90, a brązowy Włoch Samuel Pizzetti - 14.59,76.

Siódmy na 200 m stylem zmiennym był Marcin Tarczyński (Polonia Warszawa) - 2.00,81. Wygrał Węgier Laszlo Cseh - 1.57,73. Kolejne miejsca zajęli Austriak Markus Rogan - 1.58,03 i Brytyjczyk Joe Roebuck - 1.59,46.

Ósma na 100 m kraulem była natomiast Katarzyna Wilk - 55,15. Złoty medal zdobyła Brytyjka Francesca Halsall - 53,58, srebrny Białorusinka Aliaksandra Herasimenia - 53,82, a brązowy Holenderka Femke Heemskerk - 54,12.

Podczas sesji wieczornej dwóch Polaków zapewniło sobie występ w czwartkowym finale wyścigu na 200 m stylem motylkowym. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) miał pierwszy czas - 1.57,24, a Marcin Cieślak (Warszawianka) siódmy - 1.58,88.

W rywalizacji na 200 m stylem dowolnym nieobecność Yannicka Agnela, który z powodu bardzo restrykcyjnych przepisów francuskiej federacji nie wypełnił stosownego minimum, wykorzystał Paul Biedermann - 1.46,06. Niemiec wyprzedził Rosjanina Nikitę Łobincewa - 1.46,51 i Holendra Sebastiaana Verschurena - 1.46,91.