"Skonto Ryga jest najtrudniejszycm z potencjalnych rywali, których mogliśmy wylosować " - ocenił wyniki losowania drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów trener Wisły Kraków Robert Maaskant. "Na razie szanse awansu ocenia na 50 proc." - dodał.

Jasne, że mogło być łatwiej. Uważam, że z grupy drużyn, które mogliśmy wylosować, Skonto było najsilniejszym przeciwnikiem. To jednak nie ma znaczenia. Skonto to znana drużyna, Wisła już raz z nimi grała w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i wygrała ten dwumecz. Łotysze mają też dużo doświadczenia w rozgrywkach europejskich. To Liga Mistrzów, więc każdy zespół prezentuje określony poziom, każdy może być tak silny jak my - analizował po losowaniu Maaskant.

Teraz trudno mówić o szansach. Nie widziałem ich meczów. Muszę zobaczyć ich grę, a na razie szanse oceniam na 50 do 50. Teraz mamy czas na to, żeby wszystkiego się o nich dowiedzieć. Po tym będę mógł powiedzieć więcej na temat naszego rywla. To na pewno nie będzie łatwy mecz, ale jestem przekonany, że możemy awansować dalej - zaznaczył holenderski trener.