Łukasz Łaskawiec zajął drugie miejsce w rywalizacji quadów na 7. etapie rajdu Dakar. Trasa tego odcinka prowadziła z Aricy do Antofagasty w północnym Chile. Krzysztof Hołowczyc był piąty i to samo miejsce zajmuje w klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy zdecydowali się na skrócenie niedzielnego etapu, który pierwotnie miał się składać z dwóch części. Trasa wiodąca przez wydmy pustyni Atakama okazała się niezwykle trudna i zawodnicy pokonali tylko pierwszy odcinek. W tych trudnych warunkach bardzo dobrze wypadł Łukasz Łaskawiec, który przez pewien czas prowadził, a ostatecznie zajął drugie miejsce. Pod koniec etapu wyprzedził go Argentyńczyk Sebastian Halpern. W klasyfikacji generalnej Polak zajmuje ósme miejsce.

W rywalizacji samochodów niedzielny etap wygrał drugi w klasyfikacji generalnej Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Krzysztof Hołowczyc zajął piąte miejsce i tę samą pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej. Wśród motocyklistów Jacek Czachor dojechał na 23 miejscu, a Marek Dąbrowski na 26, co daje im odpowiednio 17 i 18 pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderem rajdu pozostał trzeci w niedzielę Hiszpan Marc Coma.